Arkivi për korrik, 2009

Arsyeja e nr 1 pas Michael Jackson e Vdekjes tallem | Tij Kids

17 korrik, 2009

Në javët që nga vdekja e Michael Jackson, ka pasur një sasi të pafund komente të treguar në drejtim të faktit se 'Arsyeja' pse e Michael Jackson e vdekjes nuk është një shaka është sepse ai do të 'kurrë nuk lëndojnë fëmijët e tij' dhe për shkak se ai 'ato tepër të dashur shumë '. Ne do të donim të thonë se ne tėrėsisht pajtohem me këto deklarata, dhe besoj se kjo është e saktë arsyeja pse vdekja e Michael Jackson ishte një shaka. Ju lutem të më lejojë të shpjegojë.

Në ditën e vdekjes së Michael Jackson, 25 qershor, ne kemi qenë pothuajse i tha menjëherë se vdekja e tij ishte për shkak të arrestojë kardiak. Si e ditë pas vdekjes së tij përparuar, atëherë ne kemi qenë të dhënë informacion se Zemra e tij Sulmi ishte shkaktuar nga përdorimi i drogës tepruar. Edhe pse rezultatet e dy, ndoshta tre autopsies e Michael Jackson e trupit janë ende të nxirrej si dhe toksikologji nga raporti i parë autopsinë, ne jemi të vetëm në gjendje të vlerësojmë informacionit që ne kemi është thënë nga unrelieable burimet e Media dhe faqet e internetit të tilla si TMZ.

Megjithatë, unë ende do të donte të hulumtojnë arsyet pse unë besoj se fëmijët e tij janë numri një arsye se ai është ende gjallë.

Michael Jackson Nëse vërtet ka marrë një kokteji i drogës çdo ditë, e cila nga ana e tij se çfarë është shkaktuar krizë zemre e tij, se si ai mund të ketë bërë këtë si një babai? Unë e kuptoj se një addicition është diçka që është tejet e vështirë për të kapërcyer dhe të merren me të, megjithatë, përveç disa incidente të vogla, Michael Jackson është raportuar të ketë qenë një shkëlqyer babai, fëmijët e tij duke i dhënë mjaft kohë të tij dhe të gjitha ato gjëra që ata mund të ketë kurrë të kërkuar. Në rast se deklarata 'Ai kurrë nuk do të dëmtojë fëmijët e tij' në fakt është e vërtetë, të cilën unë jam i sigurt se po, atëherë pse ai do të ketë kurrë comprimised shëndetin e tij në mënyrë të tillë që do të rrezikut duke i lënë ata pa një babai, sidomos në një të tillë të rinj të moshës?

Së dyti, ajo është raportuar se momentet pas Michael Jackson u njoftua vdekur në UCLA Medical Center, Katherine Xhekson mori për të parë fëmijët babait të tyre. (Edhe pse nuk ka foto prova për të mbështetur këtë pohim dhe Katherine Xhekson nuk ishte parë me fëmijë në spital, në të gjitha.) Ne u tha gjithashtu se në familje private e publike para memorialit përkujtimor në Staples Center, Michael Jackson e bija, Paris, vuri një gjerdan të një gjysmë zemre prindërit e saj rreth qafës, ndërsa ajo wore gjysma tjetër.

Në qoftë se Michael Jackson është me të vërtetë të vdekur, më pas familja e tij se si mund të nënshtrohen fëmijët e tij në të traumë e duke parë prindërit e tyre të vdekur trup por jo një herë dy herë? Hera e dytë që fëmijët do të kanë parë trupin e tij, ai do të kishte qenë i vdekur tashmë për mbi dy javë. Personalisht unë nuk mendoj se kjo është diçka që një Atë që e do aq shumë fëmijët e tij do të ketë kurrë consented appreciated ose për të.

Ne u tha gjithashtu se arsyeja që e Michael kuti nuk ishte hapur një kuti në Memorialin Publike ishte sepse fytyra e tij ishte bruised dhe të dëmtuara gjatë CPR dhe resuscitation. Duke patur parasysh se ky arsyetim është absolutisht absurd anyway, nëse është e vërtetë, atëherë pse në tokë e ju do të marrë burrë e fëmijëve për të parë atë përsëri? Showing fëmijët e tij të vdekur i ati i tyre me një deri bashed nuk përballen me një herë por dy herë? Unë nuk mendoj kështu ... .. ai tyre shumë të dashur për të bërë diçka si ta nëpër se si traumatike. Unë besoj vërtetë se çdo fëmijë që do të kishte diçka për të qëndroj se si do të jetë padyshim scarred për jetën.

Tek e fundit unë kam arsyetimi për të mbështetur teorinë im është se si fëmijët u duk në mënyrë të qetë gjatë unbelieveably publike Memorialit. Më falni për thënë kështu, por unë do të shkojnë edhe aq larg sa të them se Prince Michael II, i madh, madje nganjëherë dukeshin të mërzitur. Unë e di se shumë njerëz do të thonë se të gjithë e të bëjë me gjërat ndryshe dhe ndoshta ata ishin vetëm në tronditjen (megjithëse unë nuk do të fajësohen ata konsiderojnë se do të kishte të drejtë të qëndroj shohim trupin e babait të tyre për herë të dytë.) Por nëse njerëzit janë të duke u përpjekur të thonë se tre fëmijë janë të merren me vdekjes së babait të tyre në të njëjtën mënyrë të qetë dhe të mbledhura (përveç e fjalimit Paris e cila i dha rehearsed dhe dukej shumë i planifikuar dhe ishte gjithashtu krejtësisht 'lotësjellës-më pak'), atëherë ne duhet të them se se është një kërkesë qesharake. Më tregoni se çdo fëmijë është e qetë, dhe i përbërë 'mërzita' gjatë përkujtim të babait të tyre pa sobs apo lotët, me një arkivol përpara tyre e cila ishte menduar të mbajë trupin e babait të tyre ... Unë dyshim ju do të gjeni asnjë.

Michael Jackson e fëmijëve në Memorialin e tij

Unë sinqerisht besoj se e vetmja mënyrë Michael Jackson e fëmijëve mund të kishte bërë atë që nëpërmjet përkujtimor lehtësisht dhe në mënyrë 'emotionless', si dhe e përjetshëm dy' viewings' e trupin e babait të tyre do të jetë në qoftë se i ati i tyre nuk ishte edhe për të filluar me të vdekur. Ata e dinë babai i tyre është shumë i mirë dhe shumë i gjallë, ata e kanë parë atë që prej tij të gjallë 'vdekje' dhe ata e dinë se do të jenë përsëri me të së shpejti.

Si mund ta bëjë këtë ai fëmijët e tij për të? Ne po flasim për një njeri që nuk shoh ndonjë gjë të gabuar me fëmijën e tij të varur nga një dhomë hoteli dritare, katër tregimet mbi tokë. 'Mia tifozë të kërkuar për të parë fëmijën, kështu që i tregoi tyre', Michael Jackson tha kur në pyetje rreth incidentit. Michael Nëse vërtet nuk shoh se si ky incident mund të jetë një problem, atëherë nuk do të ka kuptim ndoshta mendon se ai nuk ka asnjë problem me bërjen e besojnë botën ai i vdekur, ndërsa ai vazhdon të jetojë një jetë të gjatë dhe të relaksuar diku tjetër ?

Mbani një sy në këto fëmijëve gjatë 2,4 dhe 6 muaj. I garantuar ata do të dërgohen për të 'shkollë me konvikt "ose për të jetuar jashtë shtetit për të' dal në qendër të vëmendjes' ose disa të tillë e arsyeton. Ne të gjithë e dimë se do të jenë me babanë e tyre ... përsëri më shpejt që të jetë ai që të pëlqen më shumë dhe ai kurrë nuk do të bëjë asgjë për të lënduar tyre.

Tags: Vdekja shaka, i falsifikuar Vdekje
Posted në shaka Vdekjes | Komente (171)

Teoria rreth Michael Jackson's' Vdekja '& arratisjes

Korrik 15, 2009

The Author dhe kontribues i mëposhtëm është anëtar post i kësaj faqeje interneti.Ai quajtur He.Is. Gjallë. Ne do të donim të ndani vrojtimet dhe me qasje të gjithë.

Duke lexuar të shumta të hyra në këtë website, si dhe shqyrtoi dhe konsideruar përmbajtjen e tyre, unë e mëposhtme kanë zhvilluar teori rreth Xhekson e "vdekjes" dhe largim, një Unë jam i mendimit faktike dhe më bindës:

Michael Jackson i vërtetë asnjëherë nuk u paraqitën në provë se një natë më parë e tij "vdekjes" në Staples Center, terr video që ka dalë në sipërfaqe duke treguar atë çamçakëz NUK është e vërtetë Michael Jackson, jo, por në vend të kësaj, ai i dërgoi një prej tij dyshe në provë për të vetëm "shfaqen" atje për disa minuta. Që nga video është një fallso provuar nga një ekspert dhe tha se do të photoshop "fikse", ne nuk kemi asnjë provë se të gjitha çka në të vërtetë Michael Jackson ishte i pranishëm në numërim, në të gjitha, por një lëng pemësh lookalike përtypet bëri vend. Për këtë arsye: se është e sigurt se për të marrë të vërtetë Michael Jackson off bërë për të pritur një aeroplan dhe u nis forevermore mirupafshim, sipas të gjitha gjasave këtë. Informacion i ri i tij sekret "largimit" nga i pasaktë në një pavënëre Lear Jet ka dalë në sipërfaqe, ajo e vërteton besueshmërinë dhe logjikën.

Ndërkohë, kthehet në shtëpi i madhe, e lookalike karrem readied dhe ishte duke u përgatitur për të "kardiak arrestimin" tregojnë topin dhe filloi të lëkundet me 911 thirrje ku thirrësi duhet të ketë, por nuk tha se "Kjo është e Michael Jackson e banimit dhe z. Xhekson ka nevojë për ndihmë të menjëhershme, ju lutem ngut "por në vend të kësaj, shumë të kontrolluara dhe unemotionally foli për një" zotëri "i cili" nuk ishte frymë "???? Të gjitha të ndërsa REAL Michael Jackson ishte e gjatë për të shkuar kudo dhe kjo shpjegon pse e ambulancës "pacientit" foto nuk duket si e as nuk mund të jetë ndoshta Michael Jackson, më poshtë për të drejtën e vazhdueshme të tjera të dyshimta dhe të diskutueshme quirks që mbahet në popping up nga të gjitha drejtimet, nga të cilat asgjë nuk mund të shtoni deri sepse fazë u vendos ndryshe nga fillimi, dmth: Michael Jackson e REAL shkuar ishte i gjatë, por të kthehet në LA "Michael Jackson vdiq nga kardiak arrestimin"-tregojnë me karrem doli në siç është planifikuar, edhe pse me disa rrjedhjeve të lartë dhe pa nivel, planifikimit apo "provë" dhe, për këtë arsye, të arrijmë dhe të vazhdojnë të kthehen në të "shton asgjë up" Teoria dhe rrjedhimisht janë vazhdimisht duke u shërbyer me më shumë të reja dhe questionables dyshimet që rrjedhin që nga fillimi i gjithë ky sagë.

Është shumë e shumë e dyshimtë PSE rrethit të ngushtë të tij të brendshëm confidantes nuk tregojnë në "Memorial" të shërbimit në Staples: Elizabeth Taylor, Diana Ross, Liza Minelli, URI Geller dhe Oprah Winfrey - që scrubbed GJITHA Michael Jackson dhënave nga website e saj - vetëm për të përmend këto disa të cilët vijnë në mendje. Pse do të mohojnë Michael Jacksons të dashur miq të tij për të marrë pjesë në "sendoff"? Në vend të kësaj, një assortment e "mbushur-ins" paraqitën, disa nga të cilat nuk kanë përmbushur edhe Michael Jackson dhe madje lirisht deklaruar kështu për një talkshow, të tjerët të cilët nuk kishte asnjë komunikim me atë personalisht në vite! Një tjetër "në skenë"?

Jennifer Hudson punën ishte "të mbështetur" nga Michael Jackson kënduar reale, ku ai, gjatë të folur monolog e këngë ajo kryhet, gabimisht zėvendėsuar fjala "dhimbje" me S për një fjalë origjinale në tekst: "Pain" pa një s! Sa shikues vënë re këtë hap i gabuar ose .... nuk? A ishte ajo një hint, një qëllimshme "hedhin atë në turmën dhe shikoni që kap atë" hint?

Pse e ka shumë të veçantë fraza "Unë jam i gjallë dhe do të jetojnë përgjithmonë" nga një nga këngët e tij të shfaqen në ngjyrë blu mbishkrim në backwall fazë e në fund të shërbimit? Pse KËTO SHUME fjalë? Pse nuk NDONJE TJETER fjalë, por këto në një veçanti?
Arkivol e gjatë shërbimit Memorialit nuk lëshoj një gjëje BEQAR vibe ajo që përmbante trupi i të vdekurit, Michael Jackson, as ndonjë organ tjetër në atë! "Vibrafon" se unë me përvojë mbi thjesht TV airwaves shihni publike funeralin e ish presidentit Regan SHBA mbrapa në vitin 2004? Shumë e thjeshtë, e arta të përballoj arkivol tha Michael Jackson e trupit është bosh dhe, me helikopterë hovering më lart, shumë i hollë mysteriously zhdukur në ajër pas shërbimit me vendndodhjen e "trupit" të reja e fundit të medias për të mbajtur spin publike u përqëndrua në "vdekja" e Michael Jackson? dhe mundi të shkon ...
A ka mjaft orë në ditë për të shtetit / dokumenti / blog të shumta të tjera pjesë e pyetjeve / dyshim / dëshmi / vërejtjet që i mbajnë veten gdhendje gjatë tërë këtij çmenduri? A janë pyetjet e Michael Jackson e bënë të suksesshëm shpëtojnë vdekjes dhe nuk e lartë në numër pastaj faktet "konfirmuar" se ai vërtet .... "Vdekur"?

Tifozët e gjithë bota mbajti frymën e tyre për një imazh të "Trupi" e tyre për të dalë idhull, deri më tash, e të gjitha mediave dhe të trafikut të internetit, të tillë nuk është në dispozicion dhe imazhin edhe në qoftë se kjo ishte, se si mund të jetë konstatuar pozitivisht se trupi është në fakt e Michael Jackson? Ne kurrë nuk do të dinë, do të jemi? Blogerët postimi dyshime dhe vërejtjet, etj etj po mbështesin këtë tërheqje të shquar të "vdekjes" ka fituar rreth internetit dhe, mind you, këto fakte nuk janë edhe aq shumë e përmendur nga thjesht si një nga fryma e përgjithshme e mediave? Pse jo? Që të gjithë ata të transmetuar lajme me laptopë tyre në frontin e tyre, ai nuk është në mënyrë që ata nuk janë të vetëdijshëm për të, është ajo?

Çfarë bëjmë ne dimë për këtë është absolutisht e sigurtë: dikush / s di diçka qetësia e tyre dhe / s është blerë për një logjikë të çmimit të lartë të mjaftueshme për të vërtetën të vërtetë asnjëherë nuk do të zbuluar në pjesën e tyre, megjithatë, teorinë e vjetër se e vërteta është i qartë dhe gjithmonë mbizotëron kurrë nuk do të rrezikohet, jo edhe me miliona dollarë që nënshkruan këtë marrëveshje, pse? Simple: ka një Zot ...

Ky tekst kënge e Michael Jackson e këngës "Xscape" e tij të qartë se çfarë ishte një kohë të gjatë që vijnë, se synimet e vënë në praktikë me atë që ishte në të gjitha gjasat helpfully të ndihmuar nga ish-gruaja Lisa Marie Presley gjatë që martesa e tyre e mësuan dëshirën e tij për të "shpëtojnë" si dhe i ati i saj bëri që sot e tutje "coached" atë se si të tilla fazë me sukses një ngjarje, detaje të cilat ajo është sigurisht privvy përbëjnë dhe kështu të qartë në ngjashmëri Elvis' bënë vdekje dhe ikni, që të më befitting e Michael Jackson e "vdekjes" dhe "zhdukjes": me "kardiak arrestuar, të vdekur në mbërritjen në spital" spin ... hermetik një skenar ku personeli i spitalit, mjekët, emt së, oficerë të policisë, sigurisë, etj, si dhe mjek ligjor dhe autoritetet e tjera janë të ndaluara nga judicially publikisht zbulimin çdo gjëje informacione në lidhje me pasojat dhe hyrja e pacientit, ndërsa të gjithë publikun është duke u hedhur thumboj sized eshtra, informacione që ndoshta mund të mos jenë të "misconstrued" ose "ndrydhur"?

Pas Elvis' zhdukjes, një nga pikat e tij personale të humbur shumë ishte më i madh i të gjithë atyre: aeroplan personale e tij! Ky avion nuk "poof" zhduken në pambushur ajrit nëse ju falin sandall, prandaj: kush është për të thënë se e pritjes, i pashënuar, të urdhëruar nga radari / kulla e kontrollit të personelit që do të "shpërfillur" pritjes në avion ishte i pasaktë për Michael kush -- plotësisht të dala nga një maskë e zezë për të bordit suv aeroplani - nuk ishte se i përkisnin Elvis Presley? Se ajo mund të ketë qenë Elvis Presley personale aeroplan MOST është shpjegim bindës për shkak se ajo qëndron për arsye se Michael Jackson ndonjëherë kurrë nuk do të ketë për t'u shqetësuar, ose frika e tij do të thotë "largim" të ekspozuar apo të bëhet publike, sepse NËSE ai, Elvis dhe Michael Jackson të dyja në fakt janë të gjallë dhe do të përbënte ndërkombëtare të lajmeve të bëhet me nxitim!

The Jacksons si dhe media të mbajtur në mbajtjen lundrues dhe tjerrje rrëmujë "lajme", disa nga ajo goxha mizor, por të gjitha kanë për qëllim të heq mendjen nga publiku duke u fokusuar në atë që është e qartë dalin si shumë një "TJERA" skenar për këtë ... 'tragjedi' ... ..

Kritikë, si dhe të tjera shtesë input nga blogerët është sigurisht më i ftuar, ju falenderoj për lexim.

Tags: Konspiratore, Konspiratore teori, Vdekje shaka, i falsifikuar Vdekje
Posted në teoritë Konspiratore, shaka Vdekjes | Komente (251)

Dame Elizabeth Taylor lojtari kryesor në Michael Jackson Vdekja komplot.

14 korrik, 2009
Grua e moshuar dhe Elizabeth Taylor Michael Jackson ishin shpesh të përshkruara në Best Friends.

Autori dhe kontribues për këtë post është anëtar i kësaj faqeje interneti.Ai quajtur MYSTERYLADY. Ne do të donte të falënderonte tuaj për ju dhe të shkëmbejnë njohuritë e tyre me të gjithë.

Prova NE TE GJITHE DUHET TE DI Michael Jackson ESHTE GJALLE!!!! JU LUTEM LEXONI!!!!

Kjo është e gjitha prova Michael Jackson NUK ËSHTË I VDEKUR!!!

Është shumë e dukshme dame Elizabeth Taylor është mbulimin diçka, lidhur me vdekjen e Michael Jackson.

1. Pse një 77 vjeçar, të tilla si Liz Taylor kanë cicëroj një llogari?

Liz 2.Why është falënderuar Michael e mjekut, për një Arnold Klain Matisse vizatim Mike tre ditë para vdekjes së, si dhe duke i kërkuar Dr.Klein atë që ai ka qenë deri në pasi ai është kthyer në Twitter???? Pse ajo nuk do të thërrasë vetëm atë?

3.Dr.Klein ishte i njohur për trajtimin MJ për vitiligo me krem që lehtësohet lëkurën e tij, si dhe rindërtimin e tij hundë. Së pari, dermatolog çfarë bëni ju e dini se edhe nuk rindërtues operacioni? A është duke u përpjekur për të maskuar Dr.Klein dhe rindërtimin e një Michael Jackson krejt të re, një ne kurrë nuk do të njohin?

4. Pse u Liz paketim si per eksitim "Unë ishte puna deri rrobat e mia për të shkuar në Londër për hapjen e tij kur dëgjova lajmin. Unë ende nuk mund të besoj se kjo. Unë nuk dua të besoj se kjo. "Http://twitter.com/DameElizabeth kur Michael e parë koncert është shtyrë të bëjë të fillojnë më 13 korrik, se tre javë përpara hapjes!!

5. Pse nuk do të marrë pjesë Liz Michael's ceremoni publike ose private, ende të jetë në gjendje të cicëroj një ditë pas vdekjes së tij? Ajo e dinte se do të ishte tabloids përditësime pas saj, por ajo nuk ishte shumë i mençur për të.

Ok, tani është gjë e çuditshme pse dame Elizabeth Taylor dhe Dr Arnold Klain dyja janë duke iu referuar njëri-tjetrit pa të vërtetë të përmendet njëri-tjetrin.

Për ata që ndër ju dont Twitter kanë një llogari, e vetmja mënyrë ju mund të njihni dikë që është duke iu referuar për ju është duke kontrolluar @ + emrin e përdoruesit. Deri sa ata nuk korrespondojnë me radhë prapa dhe me njëri-tjetrit, përveç nëse ai është planifikuar të gjithë së bashku, për ta bërë atë më të vërtetë!!

Unë mendoj se këtu është si përgjigje të qartë si dita. Zonja dhe zotėrinj Michael Jackson është NUK I VDEKUR!!!! Kontrolloni këto mesazhe nga Arnold klein!!!!

"A ishte i dërgoi një lidhje për të TMZ. Qesharake. Paparazzi e nevojave për të qëndruar larg prej tim pacientëve. Periudha e "http://twitter.com/awkmd

Tani, përse është Mr.Klein adresimin TMZ e parë për të konfirmuar website MJ vdekja e qesharake si dhe për të qëndruar larg prej TIJ Pacientët në 18 qershor, 7 ditë para vdekjes së Mike!!!!

Ajo merr edhe weirder folks!!! KJO ËSHTË PËRGJIGJA DREJTA TONA KETU!!!

DR. Arnold Klain ËSHTË pat thënë lamtumirë Farrah Fawcett TE NJEJTEN DITE Mike kalon POR NUK TE Mike!! AI NE FAKTESH pret 4 DITË PAS Mike'S VDEKJE PËR ADRESA Humbja E TIJ Patient MJ!!!

"Sot, në botë është më pak e bukur. Ne thonë lamtumirë e bukur Farrah Fawcett "," Kjo ishte një nder për të njohur Farrah Fawcett kanë një vizion dhe vizionar, një e vërtetë Angel të cilët do të jenë të humbura të gjithë botën. 3 Kisses im i dashur "," Unë jam thellësisht të pikëllohen nga vdekja e shoku im i dashur Michael Jackson. Ai vërtet ishte një njeri i cili kishte të talentuar pafund dashuri për të gjithë. "

Pastaj 2 ditë para MJ kalon, Dr.Klein thotë se ai i që punojnë larg në një pacienti, ata janë depot e gjobës si artwork, mënyrë interesante për të krahasuar tuaj pacientët të artit punë, nuk jeni të kënaqur? SI TË DR.KLEIN tepërm PËR KTHIM 2 MJ DITET E PARA VDEKJE!! Duke punuar më tutje ... "e mia pacientëve janë depot e mia. Ashtu si gjobë artwork, secili ka bukurinë dhe karakterin "

Unë mendoj se unë e di të vërtetën tani!!!

Për ata që ndër ju nuk merrni tërë Matisse arsyetim, për të shpjeguar më lejojë.

Çfarë bën një pikturë Matisse kanë të bëjnë me ndonjë gjë? Matisse ishte një artisti të famshëm të cilit karakteristikat, aq sa është e natyrshme talentin resembled Michael Jackson. Dr Coincidentally Klain dërgon një vizatim të Matisse Liz Taylor tre ditë para vdekjes së Michael, i cili në atë kohë ky Dr Klain ishte jashtë qytetit duke punuar mbi një pacient. Ai madje krahasuar pacientët e tij të punës gjobë je !!!!!

Drejtë të çuditshme??

Merre këtë, Matisse vdiq më 1954 nga një goditje zemre. E njëjta gjë Mike kishte vdekur nga supozohet kur kemi parë e dëgjuar lajme kalimin e tij.

C'mon SHUME E ky është i rastësishëm. Është gjithashtu disi i çuditshëm për shumicën e Dr Klain e pacientëve të Michael Jackson i afert miq - Jane Fonda, Elizabeth Taylor ...

Z. Klain e Twitter llogari aktive ka qenë vetëm që nga 17 qershor. 8 DITET E PARA Michael kalon. Pse do të ndjehen të Dr Klain duhet të keni një llogari Twitter mysteriously në mënyrë të ngushtë të tij i dashur vdekja e pacientit, i korrespondon dy e Michael Jackson e dashur miq? Do ta tregoj me pse ... Ai e dinte se do të kenë të tjerët për të rinovuar mbi intervistat e tij të ardhshëm do të jetë si ai thirret në qendër të vëmendjes! Një tjetër gjë që ju kurrë nuk është i pazakontë njoftim Dr Klain looking sad ose i merakosur mbi humbjen e tij më të vlefshme të pacientit mbi 20 vjet në ndonjë nga intervistat.

Kjo është shumë e çuditshme të gjithë ...

Tags: Konspiratore, Konspiratore teori, shaka Vdekjes, Vdekja i falsifikuar, zërat
Posted në teoritë Konspiratore, shaka Vdekjes, zërat | Komente (138)

Michael Jackson e fundit ritregim Picture një Fake

13 korrik, 2009
Krijuar Digitally, ky imazh është thënë të jetë Michael Jackson ritregim përfundimtar të një natë më parë ai kishte vdekur.

Ky imazh ka ngjallur shumë polemika gjatë dy javëve. Çfarë në të parë duket se e 'vetëm' imazhin në ekzistencën vendosur që Michael Jackson në prova për Koncert turneut të tij një natë më parë ai vdiq, tani duket të jetë diçka shumë të ndryshme.

Disa përdorues në këtë faqe kanë parë vuri në dukje se possiblity se kjo mund të ketë qenë image 'photoshopped'.

Me këto dyshime në pah, ne këtu në MJHD vendosur për të marrë atë një hap më tej dhe kanë imazhin analizohen nga një fotograf profesional.

Fotograf profesional i cili analizoi këtë imazh nën një mikroskop dhe gjithashtu duke përdorur digital editing software, për fat të keq dëshiron të mbetet anonim, megjithatë janë gjetjet e tyre askush nuk-e-pak fascinating dhe ne ende do të donin të ndajnë ato me ju.

Së pari, më i dukshëm në fotografi me këtë problem është fakti se në fund pjesë e 'S' është e humbur në mes nga MJ e këmbëve. Disa njerëz kanë thënë se kjo është për shkak të kënd i ku ai është në këmbë, dhe e luftoj.

Ekspert jonë nuk është dakord.

Ai e analizoi gjeras krye të 'S' dhe tha se pa dyshim, ne duhet të shohim të paktën disa pjesë të kurbë e fund të 'S' në mes të këmbëve të tij. Së dyti, duhet gjithashtu të jetë një lloj skeleri ose ndriçimi i tij ndërmjet këmbëve, por është completly mat zezë mbi të ngushtë inspektimit.

Secondl, ai filloi të shikuar sfond si një e tërë, dhe konstatoi se ajo është tërësisht digjitale, sipas ekspertëve tanë. Është jetike që mungojnë elementet e lehta dhe të errët. The shadows, nuk janë të mjaftueshme të errët dhe nuk ka asnjë që bie në sy e dritave në katin e arenë, apo të metaleve tribunë vetë. I vetmi 'ndriçimit' është e pranishme kaltërosh 'lensflare' se mund të shihet, megjithatë tonë ekspert pajtohet se kjo është një element i thjeshtë që mund të shtohet me Photoshop.

Gjithashtu, të lehta në pjesën e poshtme të majtë i prioritetit të qëlluar është shumë i dhënë, i cili me sa duket, është edhe një shenjë të tregoj tregimin digital punë.

Kur ne e tregoi tonë ekspert 'Videoja' Michael kryerjen e 'Ata nuk na intereson të vërtetë', veshur me rroba të njëjta, por me JO 'KJO ËSHTË IT' sfondi, ai ka rënë dakord se si të shohin imazhin e tij ka qenë e marra nga kjo kohë (i cili mund të kishte qenë vite më parë duke gjykuar nga hairstyle) dhe u rendit si një shtresë më e lartë e këtij para-dizajnuar në prapavijë.

Gjë tjetër për t'u marrë parasysh është se Michael Jackson ishte rehearsing për koncertin e tij në Los Angeles kavallotë Center. Të koncerte qenë kurrë nuk do të jetë e kryer këtu. E pse pra, do të ketë nevojë të çfarëdo lloji e prapavijës, në të gjitha, duke e konsideruar se ajo ishte prova? Nuk do të kishit një të tillë të shtrenjta dhe të rëndësishme në prapavijë të nevojshme për të të jetë në Londër e O2 Arena?

Merrni një vështrim të dytë filmimi këtu, dhe përbëjnë mendjen tuaj.

Ajo është vënë në dukje nga shumë Michael Jackson Tifozët në këtë faqe të veçantë rutinë se kjo është e njëjta si një rutinë Michael bënë në një nga turnetë e tij vite më parë. Ne besojmë se kjo është e vërtetë, dhe se kjo provë Filmimi është prej të njëjtin turne ... vjet më parë. E pse pra, është e Mediave 'shitur' për ne ai si filmimi nga 23 qershor 2009?

Ne besojmë se për të 'vdekje' e Michael Jackson do të believeable, është me rëndësi jetike për të gjithë ne që të jetë në fooled duke menduar se ai ishte rehearsing vonë në natën e 12 orë përpara vdekjes së tij. Dikush do që ne të mendoj se kjo është ku ai ishte dhe kjo është ajo që ai kishte bërë. Sipas ekspertëve tonë, ky imazh mund të ketë qenë krijuar në çdo kohë .... Cilat begs pyetjen nëse ... Michael Jackson rehearsing NUK ishte një natë më parë ai vdiq në LA si të gjithë ne kemi qenë i tha ... pastaj ku ishte ai?

Tags: Vdekja shaka, Tour
Posted në shaka Vdekjes, zëra, Tour | Komente (131)

25. Melodramë Anniversary: Libri, festuar më e madhe e të gjitha Selling albumeve Time (paperback)

12 korrik, 2009

Michael Jackson melodramë 25 vjetorin! Partia nuk ka përfunduar ende! Michael Jackson feston 25 vjetorin e melodramë, bota më e madhe e shitjes së albumit të gjitha kohërave, dhe me e madhe e muzikës pop në piketë kurrë. Melodramë - muzika, e videos, e shikon dhe e kërcimit që lëviz muzikë ndryshuar përgjithmonë. 12 shkurt, 2008 panë lirimin e Michael Jackson e melodramë në një album të posaçëm 25 vjetorin edicionin featuring gjitha klasike melodramë hits digitally remastered, (more ...)

Tags: Shitja, melodramë, Time
Posted në Karrierës | Komente (2)

Michael Jackson O2 Koncert në prova | New Released Videot

12 korrik, 2009

"THIS IS IT! - Izolimi Cam - provë Final - LA Staples Center
Kjo është e plotë dhe i pabotuar 4:16 pagatuar clip lëshuar nga AEG Live Grupi i 23. Qershor, Staples Center ritregim Final Pritini dhe provë [pa Network Logos], duke treguar MJ vëzhguese, por frantically relaksuar çamçakëz, pastaj në këmbë, dhe për pak kohë duke ju drejtuar zgjedhur për kërcimtarë O2 Londër turne. Pjesa e dytë është clip ju kemi parë të gjithë mediat dhe YouTube. "

Duket shumë i çuditshëm për ne që të parë clip e Michael Jackson në këto prova ka shikuar atë si të gjithë ne kishte parë atë gjatë asaj kohe ... shpatullën e flokëve të gjatë në rregull. Por cila është shkurtuar clip direkt pas asaj që supozohet të Michael Rehearsing për këto koncerte, tregon atë me Long kaçurrel e flokeve, e cila është e kujton stilin e tij nga disa vjet më parë. Pse ai do të veshin një parukë e një hairstyle ai kishte disa vjet më parë për një koncert në vitin 2009?

Mund të jetë e mundshme që filmimi i Michael Jackson 'Rehearsing' për këto koncerte O2 Londër ishte në fakt një provë nga disa vjet më parë ... prerë së bashku në të njëjtën kasetë, që të na bëjnë të gjitha mendoj se ai është duke bërë prova të një natë më parë ai vdiq, ashtu si na tha AEG .... kur në fakt ai ishte tashmë i fshehur jashtë, gjysma mënyrë e gjithë bota, gati të gatshëm dhe i aftë për të vënë tij tërë shaka Vdekjes në Planin Vendi?

NB: Thank you Francesca për të sjellë këtë në vëmendjen tonë.

Tags: Media, Muzikë, Tour, Video
Posted në shaka Vdekjes, Music, Tour, Video | Komente (184)

AEG Live vendosur për të fituar Sigurim deklarojnë nëse Michael Jackson vdekje nga rezultatet e drogës overdozës

11 korrik, 2009

AEG Live qenë nxitësit e pas Michael Jackson rikthimin e turneut. Si kusht për kryerjen e O2 koncerte, Michael Jackson ishte e nevojshme për të kalojë një mandat pesë-orëshe ekzaminim mjekësor. Lloyds të Londrës, kompania e sigurimeve të punësohen për të mbuluar ndonjë humbje të shoqëruara me koncerte, kishte një mjek pavarur niset nga Nju Jorku për të japin provim, dhe AEG Live u tha ai kaloi me flying colors.

Nëse Michael Jackson ishte marrë sasinë e drogës që recetë për Media është duke deklaruar, se nuk do të ketë qenë i rritur në një analizë gjaku mjekësore gjatë këtij provimi muaj më parë?

Si rezultat i provimit, AEG Live siguruar mbuluar sigurimit për të parë 22 koncerte, por nuk ishin në gjendje për të marrë mbulim të plotë për të gjitha 50 tregon me një kosto prej $ 500 milion. Ata do të paguajnë miliona që tani po të kthej biletat, megjithatë po të mos e zgjedhë të tifozëve të tyre kanë bileta shkëmbyen dizajnuar posaçërisht për biletën e krijuar nga Michael Jackson vetë, një mënyrë që të leverdisshme AEG mund të ri-grusht disa prej tyre monetare humbje.

AEG Live, do të marrin një shumë-milionë dollarësh pagim nga shfaqja e siguruesit, nëse raportet lidh superstar e kalimit të drogës janë të sakta - sepse mbulon politikën e tyre të vdekjes nga overdozës.

AEG Live bosët mori 17,5 milion $ një policë sigurimi nga Lloyd's e Londrës në rast se ndodh një krizë shëndetësore që do të shkaktonte Xhekson për t'u tërhequr nga data e tij të 50-Londër rezidencë.

Nëse droga janë provuar se ka luajtur një pjesë në Xhekson për vdekjen, AEG drejtuesit do të jenë në gjendje të shpërblej disa nga humbjet masive e tyre - por jo në qoftë se ai e vendosi të ketë vdekur nga shkaqe natyrore, sipas të kompanisë shefi ekzekutiv Randy Phillips.

Duket shumë i përshtatshëm se sigurimi mbajtur nga AEG Live mbulohen nga overdozës vdekjes, por jo me vdekje nga shkaqet natyrore. Kjo duket të jetë edhe më i përshtatshëm se Media pothuajse menjëherë filluan të raportojnë se Michael Jackson e arreston kardiak ishte pothuajse sigurisht produkt i përsëritur të përdorimit të drogës dhe një mbidozë të drogës Demerol tamam para se të 'vdiq'.

Kërkesat janë bërë nga ana e Xhekson Familjes, se ata nuk e dinin të tilla drogës dhe njofton se këngëtarë të trupit të mbuluara në gjilpërë shënon tha gjithashtu se janë të rreme.

Deri atëherë pse nuk duket se është në mënyrë të dëshpëruar për Media të kenë të gjithë ne besojmë se e drogës tregim? A është e thjeshtë kështu AEG Live do të shpërblej disa nga paratë e tyre? Apo është ajo sepse është më i besueshëm histori të na bëjnë të gjithë të pranojnë se Michael Jackson është me të vërtetë të vdekur?

Tags: Media, News, Reports
Posted në Media, News | Komente (85)

Unë jam i gjallë dhe unë jam këtu përgjithmonë | Një vështrim në objektive e Memorialit Mikael Jackon

11 korrik, 2009
Paris Katherine Michael Jackson në Memorialin e saj për At

Ne do të donim që të marrin një vështrim objektiv të Michael Jackson Memorialit mbahet në Staples Center në Los Angeles. Ne besojmë se ka shumë gjëra që nuk shtoni deri i cili u zhvillua në Memorialit, që duhet të theksohet.

Në lidhje me shërbimin Memorialit veten, Michael Jackson u konfirmua se kanë konvertuar në Islam në shkurt 2007. Memoriali i tij u krye si një Iehova Ceremonia e Dëshmitarëve. Nëse me të vërtetë ishte një përkujtimore për të, pse ata nuk i kryejnë atë në kuadër të Islamit besimin? A nuk është ky atë që ai do të kishte qenë e kërkuar që besimin? Ne e kuptojmë se MJ e prindërve u Iehova e Dëshmitarëve, megjithatë kjo do të thotë të jetë një përkujtimore për Michael Jackson, ose prindërit e tij?

Gold tabut e që dyshohet se përmbante Michael Jackson trupi, duket të jetë shumë e vogël e tij për gati 6 këmbë lartësi. Familja tha se nuk ishte një kuti e hapur, për shkak të dëmit që fytyra e tij i kishte duruar gjatë CPR dhe resuscitation. Kjo duket të jetë një deklaratë shumë të pakualifikuar për të bërë, dhe tingëllon shumë i përbërë.

Një tjetër gjë shumë e qartë të theksohet është mungesa e disa 'miq të ngushtë' e Michael Jackson se refuzoi të marrë pjesë. Duket shumë i çuditshëm, që të gjithë njerëzit që ishin pranë tij, pavarësisht nga familja e tij të menjëhershëm, nuk del në pah. Justifikime si 'I love atë shumë, për të marrë pjesë në', të dhënë nga dame Elizabeth Taylor, ashtu të duket shumë transparente. Nëse dikush do të thotë se shumë për ju, është i njohur të jetë mik i juaj më së miri, dhe ishte një person të cilin ju deshi kaq shumë, kjo do të jetë e respektit dhe detyra për të marrë pjesë në memorialin e tyre. Ky arsyetim mund të thuhet edhe për miq të ngushtë të tjera të tilla si Diana Ross, dhe Oprah Macaulay Culkin.

Gjëja e dytë është për t'u marrë parasysh paraqitjen e të famshëm që kishte pak ose aspak lidhje me Michael Jackson at all. Të tilla si Brooke Shields, portier, Mariah Carey, dhe John Mayer. Pse e Jackson Family ndjeni nevojën për të vënë në një 'tregojnë', duke i ftuar këto këngëtarë entertainers dhe për të paguar haraç të Michael Jackson? Mënyra se si u perceptuan ishte se ata ishin më të interesuar për të fituar vëmendjen e mediave dhe Ratings se acutally nderon kujtimin e vëllait të tyre të dashur.

Siç e dimë, Michael tre fëmijët e ndoqën Memorialit. Në rend të parë prania e tyre, ne besojmë, ishte në gjendje shumë të keqe shije. Çdo fëmijë i cili është bërë për të marrë pjesë në funeralin e një memorial apo prind i vdekur me siguri nuk do të jetë në gjendje të mbajë në mjerim absolut të tyre dhe e pikëlluar. Megjithatë, këta fëmijë, të cilët janë në tenderin e moshave 12, 11 dhe 7, dukej krejtësisht fine. Jo lotësjellës pikëllohen apo të përballen me u shfaq. Më i maddhi fëmijës, Prince Michael, treguan absolutisht asnjë emocion në të gjithë shërbimit, dhe energjikisht chewed zamkë për të mbajtur veten e pushtuar. Paris, pasi ne e dimë që shfaqet disa emocion kur ajo i dha fjalën e saj të shkurtër, por para kësaj, dhe menjëherë pas kësaj, ajo ishte i qeshur, duke kënduar dhe nuk ka shenja që tregojnë se ajo ishte e mërzitur apo greiving në anyway. Në fakt, u duk sikur ajo ishte duke shijuar veten dhe ishte krejtësisht gjobë, deri në një të qetë në fjalën e saj u whipsered vesh nga Aunty Zhanet e saj vetëm pak para 'qan' fjalim.

E ri të fëmijës, Prince Michael II, i njohur ndryshe si batanije, e tenderit në moshën 7, gjithashtu nuk tregoi emocion. Jo një apo një lotësjellës dënes. Nuk u kthyer në të armëve Aunty Zhanet me njolla të përballen me një lotësjellës .... Asgjë. Ose këta fëmijë janë të pjekur vite përtej tyre, apo ata i kishin absolutisht asnjë arsye për të treguar emocion, sepse e dinte se do ta parë babanë e tyre përsëri shumë shpejt.

Të gjitha të Xhekson Family wore syze dielli në të gjithë shërbimin. Ky ishte ose për shkak, ata ishin në mënyrë të goditur pikëllimin dhe të kërkuar për të fshehur lotët e tyre, ose ngaqë nuk kishte për të filluar me lotë. Ne besojmë se është kjo e fundit. Nuk është një nga ato ndonjëherë tentativë për të fshirë një nga lotësjellës tyre ballë. Nuk është një nga ato të përdorura ndonjëherë një ind ose një shami. Gjatë fjalimit që Michael të vëllait të Marlin dha, ai bëri shumë qarës tipit të zhurmave, por edhe një herë ... nuk lot. Të gjitha të Jackson duket të jetë duke marrë humbjen e më të dashurve të tyre në një familje, për çudi mirë.

Gjatë fjalimit të tij, Kenny Ortega, Michael Jackson dhe koreografi e jetës të gjatë mik përmendi se 'pak më pak se një javë më parë ishte Michael rehearsing këtu në Staples Center, që arsyeja pse ne duhet të kishte përmendore tij këtu'. Michael Jackson 'vdiq', të enjten 25 qershor, dhe Memorialin e tij ishte duke u zhvilluar të martën 7 korrik. E memorialit ishte më shumë se një javë pas tij 'vdekje', në të vërtetë ajo ishte në fakt më të ngushtë për të dy javë më parë. Kjo ishte një nga Ortega slip i madh dhe është shumë e dyshimtë. Ndoshta Michael u ka më pak se një javë më parë, në fshehtësi hedhjen poshtë planet përkujtimore për veten e tij.

Një Mesazh nga Michael Jackson në Memorialin e tij

La Toya Jackson bërë edhe një shumë të madhe kaloj duke folur rreth vëllait të saj në kohë e tashme përsëri, kur ajo tha:

'Michael loves tifozët e tij, ai tha se gjithmonë e familjes ishte 1. Tifozë 2.. Ai është duke vëzhguar çdo njëri nga ju tani. Faleminderit për të ardhur dhe të mbështesin atë. Ai loves you so much. "

Ai është duke vëzhguar çdo njëri nga ju tani? Nga strofull e tij pa dyshim, e jo nga qielli.

Një nga elementët më të chilling e Memorialit u zhvillua këtë të drejtë në fund, kur ata shfaqet ky imazh me fjalët "Unë jam i gjallë dhe unë jam këtu përgjithmonë '.

Çfarë interesante një mënyrë për të vënë atë. Ata mund të kenë tha "Unë jam gjallë tim në muzikë përgjithmonë ', apo diçka për këtë gjë, mirëpo e vërteta është e qartë ka shkruar qartë si dita.

I'm GJALLE DHE Unë jam këtu përgjithëmonë.

Ata nuk mund të ketë më shumë të vërtetën pikturuar kristal e qartë nëse ata ishin përpjekur për aq sa jemi të shqetësuar. Kjo përmendore vetëm konfirmon tonë rritje dyshimin se Michael Jackson është ende gjallë dhe të mirë.

Nëse jeni ende pak skeptik, pastaj të na lejojë që të largohen prej teje me këtë mendonin:

Pas tyre e vëllait të Memorialit, The Jackson Family shkoi tek drekë, ndërsa e tij 'tabut' sped shpërtheu në një pavënëre van. Trupi i tij tani është të gjendet askund dhe ata ende nuk kanë vendosur se ku mund të fus atë

.... Maybe it's so e vështirë për të vendosur ku ta fsheh atë për shkak se nuk ka organ.

Tags: Memoriale
Posted në shaka Vdekjes, Media, News | Komente (213)

Michael Jackson e marra për të UCLA Medical Center të jetë 'e ngritur nga të vdekurit'

11 korrik, 2009

MARILYNN MARCHIONE, AP Mjekësi news.yahoo.com raportet mbi Writer:

Michael Jackson Kur hyri në arrestimin kardiak, shpëtuesit e mori atë në një vend i njohur për sjelljen e të vdekurit kthehet në jetë. Një kirurg i njohur botërisht në UCLA Medical Center pioneered ka një mënyrë për të ringjallur se njerëzit më të mjekëve do të kanë kohë të shkruara off, duke përfshirë edhe një grua të cilit zemra kishte ndalur për 2 1 / 2 orë.

Testuar në një duzinë kardiak arrestuar disa pacientë, 80 për qind mbijetuar. Zakonisht, më shumë se 80 për qind shkatërrohesh.

and an American Heart Association spokesman. "Ata njerëz të cilët u morën në thelb të vdekur e jo të gjithë që të ndryshme se Michael Jackson, i shpëtuam dhe shumica e tyre," tha Dr Lance Becker, një mjekësi emergjente specialistUniversitetin e Pensilvanisë dhe një zëdhënës i Shoqatës Amerikane Heart.

Mund Jackson, gjithashtu, kanë shpëtuar?

Turmat në UCLA Medical Center zije e 'vdekje' e Michael Jackson më 25 qershor 2009

Është e pamundur të kuptojnë. Mjekët në spitalin e punuar në atë për një orë. Ekspert i UCLA, kirurg cardiothoracic Dr Gerald Buckberg, tha se ai personalisht nuk ishte i përfshirë në trajtimin e Xhekson, dhe se shumë pak është i njohur për atë që i parapriu atë.

"Ne nuk kemi asnjë ide kur vdiq ai kundrejt kur ai u gjend," Buckberg tha në një intervistë telefonike.

Megjithatë, rezultatet në pacientë të tjerë tregojnë se "është e gjerë e dritare e hapur për të menduarit të ri" për sa kohë njerëzit mund të jetë me sukses resuscitated zemrat e tyre u larguan pas rrahje, Buckberg tha. "Ne mënyrë mund të shpëtojë ata përtej aktuale kohore që janë përdorur. Ne kemi ndryshuar konceptin e kur është në zemër të vdekur përgjithmonë. "

Ata e quajti atë "të varfër sindromi" për njeriun që Bibla thotë se Jezusi u ngrit nga të vdekurit.

Le të jetë i qartë: Askush nuk është e thënë që njerëzit të vdekur gjatë pa kujdes mjekësor mund të ringjallur. Me fat e studimit në Buckberg marrë ndihmën e shpejtë, dhe arsye ata pësuan kardiak arrestimi ishte i njohur dhe mund të jetë fikse: bllokuar arteret duke shkaktuar një krizë zemre, në shumicën e rasteve.

Buckberg metodë e kërkon:

_Prompt CPR - ritmike gjoks compressions - për të mbajtur presionin e gjakut derisa pacienti merr në spital.

. _Use E një zemër të mushkërive-makinë për të mbajtur në gjak dhe oksigjen lëviz nëpër trup ndërsa mjekët korrigjuar atë zemër për të shkaktuar dridhje ose ndalet në vendin e parë, të tilla si një mbidozë të drogës apo i bllokuar një arterie.

_Special Procedurat dhe ilaçe për të rivendosur gradualisht në gjak dhe oksigjen të rrjedhin, kështu që një e papritur vërshoj nuk shkakton dëmtime të freskëta.

Pa të tre elemente, pacientët mund të pësojë dëmtime në tru, nëse ata të mbijetojë në të gjitha.

"Mund të ruani të zemrës dhe të trurit të humbë," shpjegoi Buckberg.

UCLA dhe spitaleve në Birmingham, Ala.; Ann Arbor, Mich.; dhe në Gjermani Buckberg testuar e metodës në 34 pacientë që kishin qenë në kardiak arrestimit për një mesatare prej 72 minutash. Të gjithë kishin dështuar resuscitation me metodat standarde CPR dhe defibrillation të përpiqet të trondisë zemrat e tyre kthehet në rrahje.

Vetëm shtatë vdekur. Vetëm dy të mbijetuarit u kishte mbetur neurological dëmtim të përhershëm. Rezultatet u botuan në vitin 2006 në ditar Resuscitation.

Dr Konstantin Athanasuleas (pronounced-se-uh-uh-SOO' i mbrojtur nga era-na), një kirurg në Universitetin e Alabama në Birmingham, një person trajtohet në studim të cilët kishin qenë në kardiak arrestimit për rreth një orë e gjysmë. Burri Gruaja, infermiere, bënë CPR derisa një helikopter për të sjellë atë në spital.

"Ai ishte flatlined," me një zemër "si juaj ende si dhomë ngrënjeje tabelë," tha Athanasuleas.

Mjekët vënë atë në një zemër të mushkërive-makinë, whisked atë në catheterization laborator për të parë nëse ai kishte arteria blockages, pastaj të bëri anashkalojë kirurgji për tërthorzoj rreth tyre.

"Djalë i shkuan në shtëpi dhe u neurologically përsosur" të paktën dy vjet më vonë, mjeku tha.

Buckberg trajtohet një grua që kishin qenë në kardiak arrestimit për 2 1 / 2 orë.

Ai nuk do të dërgojë e saj veprojnë në dhomën e saj derisa CPR dhe tensioni i gjakut mund të mbahet në mënyrë mjekim të mëtejshëm mund të jetë përpjekur, tha ai.

Mjerisht, gruaja shpëtoi e gjithë kjo, por disa javë më vonë vdiq nga një infeksion.

Buckberg ka marrë punën e tij të mëtejshëm në eksperimente me derra në arrestimin kardiak. Ai e tyre me qëllim të privuar intelekt rrjedhjen e gjakut për gjysmë ore, pastaj e tij resuscitation teknikat e përdorura për të sjellë ata, me normale apo afër-normale funksion. Rezultatet e paraqitur në një konferencë të zemrës shoqatë vjeshtën e kaluar të habitur shumë, duke përfshirë Dr Myron Weisfeldt, një kardiolog dhe kryetar i mjekësisë në Universitetin Johns Hopkins School of Medicine.

"Ai e bën gjëra të jashtëzakonshme. Ju pothuajse nuk besoj se rezulton se ai mori, "tha Weisfeldt e Buckberg. "Shumica e kryer ne rreth tonë në kokë se në qoftë se dikush e trurit është i privuar nga e rrjedhjes së gjakut për 10 deri në 15 minuta që jemi vetëm nuk do të marrë ato përsëri në ndonjë funksion të dobishëm. E tij të dhënat sugjerojnë se është e mundshme. "

Mjekët në Japoni, Tajvan dhe gjetkë në Azi janë përpjekur të ngjashme me qasjet e Buckberg me rezultate të shkëlqyera, tha Beker, i cili është në lidhje me ta provoni në Filadelfia.

"Duhet trajnimi. Ajo merr rethinking "mjekët për të marrë diçka për të miratuar këtë të ri, dhe fonde për studime më të mëdha për të provuar it works, Buckberg tha.

Ky raport jep edhe më shumë kredibilitetin në idenë se vdekja e Michael Jackson ishte një shaka. Çka tani duket se ka shumë gjasa është që ai ishte me sukses resuscitated nga mjekët e tij mbi atë që ka punuar për një orë, dhe pastaj u transportuan me helikopter nëpërmjet morg, ku ai mund të bëjë dalja e tij, pa u vënë re dhe undetected.

Tags: Konspiratore teori, shaka Vdekjes, News, Reports, zërat
Posted në teoritë Konspiratore, shaka Vdekjes, News | Komente (68)

E Vërteta Pas Vdekjes Michael Jackson i punoj një rreng

11 korrik, 2009

E mëposhtme janë pjesë sourced nga nje Blog quajtur Brenda Illuminus Theo e cila është në dispozicion për të parë atë në tërësinë e këtu: http://bit.ly/19rPT1

Illuminus Theo pohon se ata ishin organizatë e fshehtë pas Michael Jackson Vdekja shaka.

"Xhekson rikthimin e bënë
Jackson, më mirë se kushdo, e dinte se masa të rrepta të kërceni, trupin e tij dhe se kurrë nuk mund të trajtojë një replikë të tilla si ai premtoi në botë. B ut ai craved jo vetëm pavdekësi e trupit dhe shpirtit, por fama dhe emri i, dhe i dashuri mendonin se ai kishte eluded atë tërë jetën e tij, madje edhe në fjalimin e tij të ashtuquajtur martesave (të cilin ai ishte mjaft serioze rreth, por asnjëherë nuk kanë qenë të dashur , e gjeti të tij drojë se ai nuk mund love). Michael përcaktuar në botë për të treguar se si ai ishte i ri dhe të aftë si gjithmonë duke premtuar një seri shfaqjet se dikush edhe gjysma e tij do të kishte gjetur moshën e pamundur që të nxjerr në krye. "

"Kjo që ai mund edhe të menaxhuar një praktikë e seancës është dëshmi për dëshpërim e tij, si dhe vendosmëria e tij dhe gjeniu. Por ai planifikuar vetëm për të kryer praktikën seancat. Ai nuk kishte ndërmend çka në fakt të angazhohen në shfaqje, sepse, sapo kishte parë në botë atë që ai ishte ende i aftë për të, ai do të "vdesin", dhe pastaj rri duarkryq dhe të shikojnë në botë vajtojmë atë. "

"Levënë një rekord të vërtetën. Mikael ishte një fanatik shëndetësore, dhe nuk e abuzimit të drogës-së paku much. Pleas mjekët e tij për të fjetur ploys ishin mjetet juridike për të vënë bazat për vdekjen e tij (i cili ishte i përshtatshëm, si tërë jetën e tij ishte një fazë). Varfër Deepak Chopra aghast ishte në atë që ai e shihte si Michael varësinërritje me recetë drogës, por e dinte se Michael, pasi ai kishte "vdekur", do të kujtojmë Deepak tij pleas për drogë, dhe pjesën e tyre jashtë simpati për mikun e tij të shuhet-dhe kështu përforcojë fiction se Xhekson kishte vdekur e drogës. Për të përforcuar më tej këtë fiction, Xhekson telefonoi mjekët të tjera, për të lypur drogës, dhe mjekët nuk japin disa tyre, por ai kurrë nuk përdoren ato. Ai ishte shumë i tmerrohesha e vdekjes të lejojë ndonjë gjë për të dobësojë trupin e tij i rralluar mbajnë mbi jetën. "

"Xhekson e" vdekjes "
Një natë më parë Xhekson e "vdekjes", ai kërcenin me zemrën e vet jashtë, gati fjalë për fjalë (i cili theksoi pamundësinë e mbijetuar dërrmues të planifikojë njoftoi ai do t'ja publike të tij). Ai u kthye në shtëpinë e tij të marrë me qira, dhe ishte larg për të gjallë një pritje jet në aeroportin Burbank, që ai të transportohen në një vend të Juglindore SHBA se unë nuk guxon ta publikoj (ende). Por unë duhet të shpjegojë se njeri, i cili vdiq nga një krizë zemre dyshuar në bazë të shumë duart e mjekut të tij personal (get real!) Jackson, por nuk ishte një 47-vjeçare të quajtur Dimitrie Draghicescu rumun, të cilët Illuminus Theo disgracefully zvarritur në këtë patologjik çështje. "

"Dimitrie Draghicescu-të vdekurit Jackson
Pas plotë 3 vjet të kirurgjinë plastike dhe trajnim, Dimitrie mund të kalojë me lehtësi për një jetojnë Xhekson, për të mos përmendur një të vdekur një. Por ndryshe nga Michael forti, Dimitrie e bëri të vdesë. Dimitrie, nuk Jackson, ishte një whisked për në spital. A nuk është çudi se pse ju e njeriut që telefonoi 911 nuk tha se "Michael Jackson" ishte viktimë? Ajo nuk ishte për të shmangur publicitetit, por të siguroj se, duhet të jetë analizuar 911 thirrjet zanore nga ekspertë dhe elektronike analyzers, askush nuk mund të zbulojë të stresit nga thirrësidukshme të pavërtetën. "

"Dimitrie rënë dakord të vdiste në vendin e Mikael vetëm për shkak se ai kishte një terminal të sëmundjes, dhe për shkak se Xhekson kishte premtuar një shpërblim bujare të familjes së tij. Dhe kishte refuzuar Dimitrie, i rendit tonë do të kishte zbuluar Draghicescu familjen sekret që kishte sjellë ata në vëmendjen e Illuminus Theo në fund të 1700s (edhe ne e njohin e artë karrota hekur-argumenti ngjit). "

"Michael Jackson është i gjallë, dhe të informacionit të dhënë nga ai i detyroi Illuminus Theo, ai mund të arrijë qëllimin e tij që jetojnë në 150, por unë nuk mendoj se ai do të gëzojë ato shtesë 100 vjet (dhe as nuk do të jemi). Por në ndërkohë, Michael Jackson po përjeton pafundësisht e tablo të të gjithë botës në lotë. Ai ka arritur famë dhe madje edhe një masë e dashuri dhe respekt, se eluded atë në jetë. Eccentricities e tij janë falur; ai tjetërsuar ata janë pajtuar. Dhe ndoshta ky nuk është një gjë e keqe. Çfarë kam frikë, personalisht, është Michael Jackson ku po shkon tani. Me përjashtim të babait të tij, askush nuk mund kurrë të thotë "Jo"-Michael dhe se për të ishte një njeri Xhekson. Si do të trajtojë të botës Michael Jackson që është për të ardhur? Natyrisht, askush nuk do të njohin të reja Xhekson për të cilët ai është. "

 

Tags: Konspiratore, Konspiratore teori, shaka Vdekjes, Vdekja i falsifikuar, zërat
Posted në teoritë Konspiratore, shaka Vdekjes, zërat | Komente (54)