Michael Jackson shaka Vdekjes

A është e vërtetë Pop Mbreti i vdekur?

Arkivi për qershor, 2009


Michael Jackson trupi u transportuan në Los Angeles County Morge nëpërmjet helikopter. Kjo tregon Pamjet e trupit të tij 'deri ulur' në helipcopter ndërsa shkon larg.

Skeptics do të thotë se trupi i tij ishte duke u 'zhvendos' nga dikush jashtë qëllua, megjithatë, në qoftë se ai është i vdekur dhe strapped poshtë mbi një barelë, atëherë pse ai do të duhet të jenë të zhvendosur?

Kjo konfirmon videon e thjesht për atë që ne këtu në MJHD tashmë besohet që nga fillimi. Hidhini një sy për veten tuaj dhe shihni se çfarë ju besoni.

Get Lajmet e fundit dhe në Internet TV Online isoftwaretv.com

NB: Ne do të donte të falënderonte Billi për sjelljen e këtij të vëmendjen tonë.

UPDATE: Në përgjigje të njerëzve të cilët kanë bërë komente të tilla si 'Ai dukeshin si një thes patate', dhe "Ai është i vdekur, e kështu natyrisht trupin e tij do të lëvizë në ik ', ju lutemi të mbani në mend gjërat në vijim:

911 i urgjencës është bërë thirrje nga Michael Jackson e feudali në 12:21. Kjo është një gjysmë ore PAS Dr Konrad Murray gjetur Xhekson 'nuk reagon' në shtratin e tij dhe thuhet se ka filluar kryerjen CPR.

Xhekson trupin e arriti në UCLA Medical Centre 1:14 lokale në një kohë dhe Ekipi i Mjekët kardiologë dhe punuar në atë për rreth një orë, deri sa të hequr dorë dhe e shpalli atë të vdekur në 2:26.

Michael Jackson trupi u transportuan me helikopter i cili më pas do të lëvizë në një tjetër LA County morg 35-45 minuta më pas.

Sertësi Mortis do të fillojnë të vënë në pas 3 orë. Trupi i tij nuk do të ishte si një 'Sack patate' ose 'duke shkuar në rreth ik', sepse nuk është e mundur.

Përveç atij ishte ende gjallë.

THINK ABOUT IT.

Qer-29-09

Jackson Family përreth Michael dyshimin e Vdekjes

Posted by admin nën Media, News

width=300 Është raportuar se Michael Jackson i familjes është i ndryshueshëm dhe shumë të dyshimtë në lidhje me rrethanat e vdekjes së tij. Ajo ka dalë se anëtarët e familjes mund të dëshironi që të kërkojë një autopsi të pavarur, në mes të zemërimit dhe frustrimit në rritje gjatë orëve të fundit tragjike pop ikona e jetës.

Paraprake mbi autopsinë Xhekson u jopërfundimtare dhe një përfundimtar të shkaktojë vdekjen, nuk do të jetë i njohur deri shterues toksikologji testeve janë përfunduar në "gjashtë deri tetë javëve të fundit."

Kjo kohor është vetëm një kohë të gjatë për të shpartallua familje të prisni për përgjigje në lidhje me atë që ka ndodhur në momentet e vdekjes së Michael. I anëtarëve të familjes Xhekson u përqëndruar vëmendjen e tyre në rolin e këngëtares së mjekut, i identifikuar si Konrad Murray.

Ata, understandibly kanë shumë pyetje pa përgjigje dhe mjaft duan të dinë gjëra të tilla si:

"Kur u mjeku të vijë? Çfarë të bëjë ai? A janë injektojnë tij, në qoftë se me atë mënyrë, "

Raportet Murray duke pretenduar se kishte shkuar të humbur në orët që menjëherë pas vdekjes së këngëtarit kanë gjithashtu thellësisht të shqetësuar e familjes.

"Mungesa e tij ngre probleme të substancave që nuk do të largohem derisa ata janë përgjigjur," Reverend Jesse Jackson tha në emër të familjes.

Nëse Michael Jackson e vetë familjes janë të hutuar, të dyshimtë dhe të frustruar nga rrethanat që rrethojnë këngëtarja e vdekjes, atëherë pse të gjithë nuk mund të jetë tjetër?

Nëse familja e tij janë në shqyrtim një autopsi të dytë, qartë se nuk janë të kënaqur se ata janë duke u tha të gjithë histori .... Ashtu si pjesa tjetër prej nesh!


Michael Jackson valëve të tifozëve në konferencën e shtypit e tij përfundimtare në mars 2009.

Nuk duket të jetë aq shumë konfliktuoze tregime në lidhje me të vërtetë të gjendjes së shëndetit të Michael Jackson para vdekjes së tij të enjten 25 qershor. Është edhe një fakt i njohur se Xhekson kishte qenë pas një orar torturues në përgatitjen e tij për shumë parashikuar 'Kjo është ajo në turin e Londrës O2 Arena.

Pas shpalljes së koncerte, kërkesa për bileta për të provuar të jetë i madh, i fshehur dhe përfundimisht u zgjeruar deri në 50 koncerte, me qindra e mijëra e biletave të shitura. Datat u përhap gjatë disa muajve, duke filluar në fillim të korrikut dhe që shtrihen edhe në 2010. E para katër datat më vonë u shty, gjoja për shkak se këngëtarja nevojiten më shumë kohë për prova vishen në vendin e takimit. Disa njerëz pranë këngëtares shprehur dyshime nëse ai do të jetë në gjendje të realizoj kaq shumë koncerte.

Në përgatitje për shfaqje në Londër, Xhekson kishte për të ndërmarrë një pesë-orësh kontroll fizik. AEG Live Shefi Ekzekutiv Randy Phillips tha në mars se z. Xhekson kishte "kaloi me flying colors." Z. Xhekson për marrëveshje me AEG Live, në pronësi të Denver billionaire Phil Anschutz, përfshirë edhe një opsion për të zgjeruar edhe më tej serinë koncert në një botë - turneu të gjerë mbi tre vjet ose më shumë. Të gjitha i tha mund të ketë turne i dha atij $ 400 milion.

Rehearsing Ndërsa për grupin e udhëtimit, raportet e filloi në sipërfaqe se Xhekson u addicted të ndryshme të disa 'painkillers'. 10-orë-një ditë prova, depresioni masive dhe sasi të presionit për të' kryejnë 'optimal në një nivel kanë pikturuar një foto që dyshohet se Xhekson 'upped anti' dhe mbështetur fuqimisht mbi këto drogës në mënyrë që të 'arrij çdo ditë'.

Ka raporte nga burime që kanë qenë të pranishëm në Koncert prova të cilat japin përshtypjen se nuk kishte prova të çdo lodhje apo probleme shëndetësore Jacksons para vdekjes.

"Ai është duke punuar shumë, duke shembull, mbikqyrjen e koreografi, kicking qytë dhe duke marrë emra," tha Xhoni Caswell, president i CenterStaging Musical Productions Inc, një fazë ku Burbank tingull Xhekson rehearsed deri në fund të majit. "Ai ishte i gatshëm të të gjithë goditje nga e ujit. Kjo do të jetë më e madhe e pa menduar, argëtuese tablo kurrë. "

Në një natë më parë ai vdiq, provë e tij hyri në orët e hershme të enjten në mëngjes. "Ai dukej i madh dhe kishte të madhe të energjisë. Ai nuk ishte i plotë në nivel të kënduarit, por ishte si të bukura si gjithmonë, "tha Ed Alonzo, një koncert prestigjiator / komedian punësohen nga Xhekson. "Ai nuk ka marrë edhe një moment për të rrëmbej një shishe ujë ose çlodhem. Ai vazhdoi nga një numër në tjetrin. 'Le të bëjnë që përsëri. " Ai donte të hedhi një sy në props për 'melodramë' numër, një gjigant marimangës. Ai u kërcesh, të kënduarit, joking me ekuipazhin. Në qoftë se ai kishte dhimbje të lindjes ose ndonjë aches, askush nuk e dinin se ajo nate. "

Raporte të tjera janë shumë më të errët thënë histori. The Guardian e Sam Jones raportet mbi Xhekson orëve të fundit të jetës.

'Në të mërkurën 10 Michael Jackson arriti në 20.000-vendesh arenën Staples Centre në qendër të Los Angeles për të lexojmë për një replikë turne se ai nuk do të jetojnë për të hyrë.

Banda e tij, duke mbështetur këngëtarët dhe valltarët ishin mbajtur pritur për tre orë për të shkuar nëpërmjet tregojnë se kishte për qëllim të regild tij kurorë si Mbreti i Pop. Ata pa një hollë, apatik dhe letargjik figurë të marrë fazë.

Përkundër dobësi e tij dhe gjithnjë e më tepër ngjashmëri me venitje e fuqishme shfaqjeje ai kishte qenë dy dekada më parë, Xhekson praktikohet në fund të natës. Në qoftë se ai ishte jashtëzakonisht i mërzitur apo të sëmurë, atyre që janë të pranishëm në Staples Centre thonë panë asnjë shenjë të tij. "

Me të gjitha spekulimet e në mendje, ndoshta Michael Jackson ASNJEHERE qëllim për të kryer ndonjë nga këto koncerte. Ai e bëri, pas të gjitha shtyrë ato, i cili dha gjithashtu karburantit në zjarr se tij 'shëndetësor' u duhet të fajësohen. Nëse do të mendosh për një çast, në qoftë se kishte vdekur Michael Jackson e një 'kardiak arreston' pa patur nevojë kishte planifikuar këto koncerte, prova e torturues, dhe presionit të 'mbaj në formë', nuk do të jemi të gjithë të jenë shumë të dyshimtë? Nëse ai nuk kishte qenë e punës në mënyrë të vështira 'në prova, pse atëherë ne do të besojmë se ai thjesht ra i vdekur në të rinjtë e moshës 50 pa para historinë e sëmundjes së zemrës?

I planifikuar koncerte në Londër ishin një mënyrë për të përsosur pikë në qendër të vëmendjes përsëri në Michael Jackson, në mënyrë që të na bëjnë të besojmë se ata ishin në rrugë të tij parakohësisht vdekje. Mediat, tifozët dhe të gjithë botën ishin shumë të shpejtë për të besuar se pse ai pati një krizë zemre. Edhe një herë, është një perde mbi draped sytë, dhe ne jemi vetëm duke parë atë që ata duan të na shohin. Historia sapo duket shumë i rëndë dhe 'rehearsed' si të thuash, për të qenë i besueshëm. Kjo është pothuajse shumë i përshtatshëm se sa më shpejt të jetë Michael Jackson filloi përsëri rehearsing, ai filloi më shumë duke marrë drogë, punonte shumë e fortë dhe kishte një krizë zemre.

Ajo që ne të gjitha janë të harruar është se kjo është ajo që ai ka bërë TIJ gjithë jetën! Nëse besoni që të heresay, ju gjithashtu do të besoj se edhe ai ka marrë drogë gjithë jetën e tij. Pse është tani një faktor në përcaktimin e vdekjes së tij? Nëse stresi dhe marrjen e drogës ishte e madhe për të luajtur një pjesë në vdekjen e tij, atëherë ai nuk do të kenë vdekur gjatë gjyqit të Child Sex Abuse në 2005? Kjo duhet të ketë qenë një jashtëzakonisht stresues për atë kohë. Pak a shumë më stresues, i dëshpëruar dhe i tatimit mbi shëndetin e tij se po përgatitet për shfaqje e cila është diçka që ka shumë të ngjarë të dytë për nga natyra e tij.

Trupi i Michael Jackson duke u marrë në UCLA Medical Center

Pse është se Michael Jackson personale të mjekut, Dr Konrad Murray, u larguan nga skena momente pas Michael Jackson është thënë se ka shembur?

Policia qenë në dijeni të Dr Murray e lokacionit për disa orë përpara se ata ishin në gjendje të përcaktojë kontaktoni, duke nxitur spekulime se ai kishte ikur. Ata tashmë kanë intervistuar atë dhe një herë në plan të bëjnë një gjë të tillë përsëri.

Ndoshta kjo ishte një rast tipik i 'Misdirection' - popullore një teknikë e përdorur në kryerjen truket magjike. 'Misdirection ka përparësi e kufizon mendjen e njeriut në mënyrë që të japin të gabuar foto dhe kujtesën. Të mund të përqëndrohemi në mend vetëm një gjë në një kohë. " (sourced nga Wikipedia).

Me 'misdirection' në mendjen e pastaj, ajo nuk është e mundur që ndërsa paramedikeve, policinë, personelin dhe media u fokusuar në atë që po ndodhte në fillim të shtëpisë, në makinë për në spital, në hyrje në spital (ju merrni idenë), se Dr Konrad Murray dhe reale Michael Jackson largoheshin nga skena - BASHKË.

Me sa duket, donte të Policisë pyetje Dr Murray veçanërisht rreth një e mundur administrimin e një injeksion pak para Xhekson lapsed në një humbje e thellë e ndjenjave. Çfarë ndodh nëse e injeksion Dr Murray administruar ishte një mjet qetësues, për të bërë të mundur që ai të ketë një vend të sigurtë & stresi udhëtim falas - larg TIJ TË JETËS cirk.

Merret vesh se ai kishte tentuar ta ringjall frantically Michael Jackson përpara një staffer në shtëpinë ku Xhekson u bëri thirrje të qëndruar 911 për ndihmë emergjente. Ju shikoni, e 'staffer' është një dëshmitar kyç këtu. Roli i tyre në këtë ngastër është enitre e policisë për të të treguar se pa dyshim që ata vepruan shih Dr Konrad përpiqet të ringjall Xhekson. Ata nuk duhet të dinë se ajo ishte vepër e falsifikuar të gjithë - të hartuar për të, le ta shohin atë që Konrad dhe Jackson donin ata për të parë. Ai ishte gjithashtu në mënyrë të përkryer të hartuar në mënyrë që 'staffer' do të jetë ai për të thirrur policinë, duke i dhënë kohë të mjaftueshme Konrad kaloni Michael Jackson me imposter se do të ishte e transportuar për në spital.

Çfarë imposter? Unë ju dëgjojë. Michael Jackson ka një feudali. A nuk është e mundur që një person tjetër mund të ketë qenë 'në atë të', shoved në një ambulancë, dhe nxituan në spital? Nëse ju mendoni rreth saj, sa njerëz në fakt patur kontakt me trupin e Michael Jackson, pasi ai ka vdekur? Pesë, Dhjetë maybe? Me qindra miliona dollarë në tenxhere këtu, nuk është e vështirë për të blerë nga një çift i paramedikeve dhe mjekët për të thënë Michael Jackson vdiq nga kardiak arrestimin dhe se ai ishte i vdekur në pronnounced mbrritjes.

Mediat cirk sigurisht u kujdes për pjesën tjetër, sipas të zakonshme, sigurisht që ishte diçka Michael Jackson mund të mbështetet në. Brenda një çështje e orëve të tij 'vdekje', rrjetet televizive tashmë kishte prerë së bashku 'nder' dhe 'The Life of' film videon. Sheesh, ata të gjithë ishin shumë të shpejtë për të marrë bait! Të autopsinë raport nuk ka qenë edhe lëshuar ende, dhe të gjithë besonin se ai ishte i vdekur brenda orarit të njoftimin vetëm nga-kështu i thonë disa njerëz?

Kuptohet Dr Murray refuzuar për të vënë emrin e tij mbi të vdekjes. Well, padyshim se nuk donte të shoqërojnë emrin e tij me vdekjen e Michael Jackson, sepse ai e dinte përtej një dyshim se Mbreti i Pop i 'ishte ende gjallë dhe të mirë, dhe në rrugën e tij në jetën e tij të re, larg nga mediat ndriçoj, falimentimi i pashmangshëm dhe i shtrembëruar imazhin publik.

I rritur në shitje albume vetëm pas vdekjes së këngëtarit do të kishte dhënë atij financuar mjaftueshëm për jetën e tij të ri, i ndihmuar nga Konrad, i cili sigurisht, do të ishte e tij të marrjes së prerë, për të mos përmendur miliona dollarë në shitjet e biletave për koncerte në O2 Londër.

Konspiratore apo jo, të vdekur ose të gjallë, vetëm le të shpresojmë se fundi ka Michael Jackson atë që ai gjithmonë duket të vdes - Paqe.


Sipas YouTube, kjo video fillimisht ishte bërë pak muaj më parë. Ajo është ose shumë të saktë në përputhje me zhvillimet e fatin e Michael Jackson mbi gjatë ditëve të fundit, apo ajo me ngjyra shumë të vërtetë një pamje të possiblity e lehtë se sa një fjalë mund të fillojnë, dhe sa shpejt njerëzit do të besojnë diçka.

Pakonfirmuara raportet nga Shtetet e Bashkuara të Doganave dhe të Mbrojtjes Kufitare kanë treguar se dy dëshmitarë të cilët dëshirojnë të mbeten anonime për sigurinë e tyre, pashë atë që ata e përshkruan si të pagabueshëm e sighting Michael Jackson dhe një burrë tjetër i cili është ende për t'u identifikuar, të kalimit të California-Meksikë kufitare të enjten natën vonë.

width=300

Kur u pyetën për të tyre si siguri e sighting e 'Mbreti i Pop' të parë e dëshmitarëve u citua të ketë thënë,

'Si mund të përballen me një gabim se si? Po, unë jam i sigurtë se ishte Michael Jackson. Flokët e tij u shkurtojë dhe ai ishte i veshur me syze dielli të errëta, por kam nja dy albumet e tij të parë dhe atë në TV dhe çdo gjë, kështu që unë nuk kam dyshim në mendjen time ishte ai se atë '.

Dëshmitar i po ashtu ka thënë se ata nuk kishin asnjë ide se këngëtari kishte vdekur në kohën e sighting si ata kishin punuar një zhvendosje dhjetë orë dhe nuk ka parë apo dëgjuar që të përbashkët titujt e lajmeve ditore.

'Stars ndër kufitare këtu gjithë kohës, që kur jemi kaq pranë për të LA, kështu që ai nuk e kishte ndodhur me mua në atë kohë se ishte e rëndësishme që'.

Vlefshmëria e dëshmitarëve e tregimit është ende duke u verifikuar, por zhvillimet e fundit në rastin e vdekjes së Michael Jackson kanë dhënë Konspiratore Theorists shkaktojë për të besuar se çfarë do të mendohet si 'i sjellë nga larg'.

Me çuditshme që rrethojnë Michael Jackson rrethanat personale të mjekut, e possiblity e një injeksion vdekjeprurës, shtyrjen e autopsinë informacion, vonesa e tij O2 Tour këtij viti sasia e pakuptueshme dhe e tij personale e borxhit, ndoshta një vdekje 'tallem' është e vetmja logjike shpjegim në këtë pikë.

Kush do të ketë më shumë arsye për të tyre të rreme dhe vdekjes ikin në Meksikë praktikisht undetected, përveç Michael Jackson?

Mendoni se ajo.

width=212 Raportet se Michael Jackson e mjeku ishte zhdukur pas vdekjes këngëtarë të enjten 25 qershor ngjalli spekullime se ai i administruar fatale injeksion dhimbje e vrasësit që i dha fund jetës së 'Mbreti i Pop'.

POLICOR janë hetuar pohimet se Michael Jackson mori një injeksion dhimbje-vrasjen e drogës Demerol një kohë të shkurtër para vdekjes së vet, mes presion për t'u përgatitur për një seri fitimprurës replikë koncerte në Londër muajin e ardhshëm.

Michael Jackson's autopsinë rezultatet vonohen ndërsa trupin e tij është testuar recetë për drogë. Kardiolog Konrad Doktor Robert Murray ka folur me pas policia zbuloi se ishte ai me Xhekson kur u rrëzua ai, të enjten, por nuk e nënshkruan një vdekjes dhe u përpjekur për të ringjallur atë ndërsa u thirr një ambulancë.

Murray është në qendër të hetim policor mes pretendimeve se Xhekson kishte qenë marrja e përditshme injections e Demerol, sintetike një dhimbje të ngjashme me vrasës-morfinë. Detectives më parë e kishte kapur një makinë të lidhura me mjekun dhe Karen Rayner, një zëdhënëse e policisë, tha se mund të përmbajnë "medikamente apo dëshmi të tjera që mund të ndihmojnë në përcaktimin e hetues shkakun e vdekjes".

Le të marrin një më të ngushtë për një moment shikoni këtu. Me sa duket u pajtua nga Murray koncerti reklamues AEG Live dhe në kërkesën e Michael Jackson, ai ishte për të shoqëruar atë për në Londër për të ndihmuar shëndetin e tij gjatë këtij viti O2 koncerte. Dr Konrad Murray është një Cardioligist dhe praktikat në akra Home Zemra dhe enëve të gjakut Institutit. Pse e ka Michael Jackson kanë jetuar një Cardioligist-në? Pse jo një general practitioner?

Sipas një raporti nga KHOU në Houston, një asistent mjekësor në akra Home Zemra dhe enëve të gjakut Instituti konfirmoi se ka një kardiolog, Konrad Dr Robert Murray, ishte që jetojnë me Xhekson tij me qera në feudali dhe ishte me pop yllin kur ai ishte i plagosur .

Por një grua që përgjigjet në telefon, nuk e hodhi poshtë njoftimet se Murray kishte qenë e trajtuar Xhekson ose kishin qenë në asnjë mënyrë të lidhur me të. "Nr Nr Jo, "tha ajo. "Kjo nuk pacientit të tij. Nr "

Ka pasur shumë zëra në media në lidhje me mjekun e identitetit dhe se çfarë lloji i kujdesit ai ishte ofruar Xhekson, i cili thuhet se ishte duke marrë një përzierje antidepressants dhe painkillers. Nuk ka ende një pyetje në se Murray ishte licencuar për të ushtruar mjekësi në Kaliforni, dhe ai nuk është i njohur në të gjitha nga shumë e çon 'mjekë të yjet' në Los Angeles zonë.

Doktori nuk e nënshkruan çertifikatën e vdekjes, e cila është një protokoll për vdekje që ndodh në kuadrin e të shikojnë një mjek. Në qoftë se mjeku nuk parashikon policia me të dhënat dhe rrethanat që rrethojnë me vdekje dhe nuk ka shenja të vdekjes, rasti do të transferohet në mjek ligjor zyra, ku do të hetohet si një vrasje.

Ne jemi duke filluar të mendoni se as Michael Jackson urdhëroi tij 'Personale Doctor' për t'i dhënë injeksion, kundër Murray më e mirë e gjykimit, e cila është arsyeja pse ai më vonë u larguan nga skena, ose se kjo është edhe një e dhënë në tangled web e gënjeshtrave që ka sewn qenë së bashku për të formuar më i madh i punoj një rreng Vdekja e shekullit.

E vetë-shpallur "Mbreti i Pop" i cili vdiq papritmas të enjten 25 qershor pushtoi më të lartë mbi 15 lojëra elektronike online Amazon.com Inc shitësit më të shitur albume brenda disa orësh.

Disk i nr 1, e jo për çudi, ishte 25 vjetorin e tij ribotoj 1982 blockbuster "melodramë," me e madhe e shitjes së albumit në histori me të gjithë botën llogaritet të shitjeve gati 50 milion kopje. Tre të ndryshme konfigurimin e "melodramë" erdhi në numër në 12, 13, dhe 14.

Nga të premten, Jackson e kishte marrë 14 albume e lartë mbi 20 vende të Amazon.co.uk shitjet chart - pavarësisht nga një apel komerciale e cila kishte qenë kryesisht në trishtim për vitet e tij si hije e tij të jetës private të muzikës.

Mungesa e materialeve të reja për shumë vite ka kontribuar edhe për publikun indiferencës, megjithëse kjo ka filluar të kthejë si Jacko ethe filloi të mbërthyer pas njoftimin e-thyer rekordin e tij e drejtuar O2 tregon.

Me të tilla një reagim të madh në mbarë botën për të raportuar vdekja e tij, tragically, këngëtares tani është duke bërë më të mirë financiarisht në vdekje, se ndërsa ai ishte i gjallë, apo ndoshta të gjithë kjo ishte pjesë e planit?

Është interesante lirimin e tij autopsinë raport tani është vendosur të vonohet për 6 javë. Hmm ... ne dyshoj!

Në një artikull të postuar në CNN.com ka qenë e zbuluar se Lisa Marie Presley ka njoftuar në faqen e saj e mia Hapësirë se Michael Jackson dinte dhe foli për takimin e tij nga frika e të njëjtin fat si i ati i saj, Elvis Presley.

Xhekson bisedoi me të gjatë në lidhje me vdekjen e tij "një bisedë të thellë" rreth 14 vjet më parë "rrethanat e vdekjes së babait tim."

"Në disa pika ai ndaluar, ai filluar më shumë intenzivisht dhe ai deklaroi me pothuajse një siguri të qetë, 'Unë kam frikë se jam do të përfundojë si ai, mënyrën se si ai," shkroi Presley.

"Unë menjëherë u përpoq të pengojë atë nga ideja, në të cilën ai vetëm pika shrugged supet e tij dhe pothuajse nodded Në fakt, sikur të më lejoni të dini, ai e dinte atë që ai e dinte dhe se ishte lloj se."

Kjo bisedë me fantazma Presley si ajo shikuar televizion Xhekson mbulimin e vdekjes së të enjten.

Coincidentally, pasi ne e dimë, Michael Jackson u gjet në shtëpinë e tij të enjten 25 qershor duke vuajtur kardiak arreston në moshën 50 vjeç. Ndërsa, Elvis Presley ishte zbuluar gjithashtu të vdekur në shtëpinë e tij, Graceland, dhe është raportuar të ketë vdekur nga Arrhythmia i zemrës, i cili më vonë u gjetën të një mbuluar. Në sistemin e tij ishte një përzjerje e dhjetë e përshkruara drogës, të marra në doza mjeku nuk do të porosis:

Të painkillers morfinë dhe Demerol. Chloropheniramine dhe Antihistamine. Të tranquilizers Placidyl dhe Vailum.
Së fundi, katër Droga u gjet në "të rëndësishme" sasi: Codeine, një lëndë që përmban opiumi, Ethinamate, kryesisht në kohën e përshkruar si "hapje gjumi," Quaaludes, dhe një barbituate, ose qetësues, që asnjëherë nuk është identifikuar.

Ajo gjithashtu ka qenë rumored se Diazepam, Amytal, Nembutal, Carbrital, Sinutab, Elavil, Avental, Valmid dhe u gjet në sistemin e tij në vdekje.

Nuk ka aktualisht rreth spekullimeve personale mjeku Michael Jackson i cili ishte supozohet me atë kur ai ka vdekur dhe është i dyshuar për futja atë me një dozë të madhe qetësues drogës. Kjo është ende mjeku ende për të merren në pyetje nga policia.

Të ngjashmëritë në mes të vdekjeve të 'The King' Elvis Presley dhe 'e mbretit të Pop' të vazhdojë të ngrejë dhe rrëfimet e Lisa Marie Presley vetëm të shtoni tonë dyshime.

View Blog Post saj në it's enitrety here: http://bit.ly/5wR7p

Me lajme se 'Mbreti i Pop' Michael Jackson vdiq nga kardiak arreston mbi 25 qershor, disa kanë dalë teoritë e konspiracionit, sidomos me Internet lajme pyetje pse raportet e tij kishte qenë mjeku personal me këngëtarja në shtëpinë e tij, por të paaftë për të ndihmuar në atë dhe pse raportet e këngëtares vdekja e mori kaq shumë kohë për të konfirmuar.

Turmat në UCLA Medical Center për vdekjen e Michael Jackson

Teoritë e hershme të postuar në internet Forume përfshinte sugjerimin se Michael Jackson kishin falsifikuar vdekjes së tij dhe përvetësoi paratë nga shfaqjet e tij të ardhshëm rikthimin e tij për të zgjidhur vështirësitë financiare të cilat janë vlerësuar të jetë më shumë se 200 milion US $.

Një mesazh në digitalspy lexoni: "Miliona në borxhin dhe e kupton se ai nuk mund të të japë një replikë 50 fuzhnjë turne, kështu që ai fakes vdekjen e tij, merr një identitet të ri (të cilën ai është duke u përpjekur për të arritur për shumë vite) dhe disappears?"

Një mesazhkëmbimet në Twitter sugjeroi që origjinal internetit raportojnë se ishte yll i vdekur ka qenë i gabuar, por se ai kishte qenë "covertly" vranë, sepse një "mediat bandwagon" tashmë kishte doli jashtë kontrollit.

Ankesa se këngëtarja e decomposed ishte gjetur trupin e tij Neverland në fermë dhe se një i vetëquajtur kishte marrë vendin e tij të qarkulluar katër vjet më parë, por origjinën nga një histori të rremë e satirike site e qepë.

Ka gjithashtu spekullime se ai ndoshta kryer vetëvrasje dhe historinë e 'kardiak arrestimin' ishte një trillim i pastër në mënyrë që të ruajë dinjitetin e tij.

Ose ndoshta vetëm si Elvis, ai kishte patur mjaft e borxhit të tij, akuzat, mungesa e intimitetit dhe orari i ethshëm dhe mori përfituar nga një përpjekje për të konceptoj 'fazë' vdekjen e tij, në mënyrë që ai të fillojë një jetë të re.

Kudo që të jeni Michael Jackson, ju urojmë mirë dhe sigurisht nuk ka mohuar se jeni ju dhe gjithmonë do të jetë 'e mbretit e Pop'.

Me kusht Theme By: Wordpress Theme - Së pari Cash